Hızlı Arama Yapın
Magazin

Yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

personadministanbul access_time2 gün önce

İran medyasına göre, özel bir yoga eğitimine katılan 30 kişi, ders sırasında gözaltına alındı. Haber, sosyal medyada tepkiye yol açtı. Ülkenin kuzeyi ...

Magazin

2016 Rio Olimpiyatlarını Gümüş Madalyalı Sporcusu Dopingli Çıktı

personMehmet Güney access_time5 gün önce

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda gümüş kazanan Eunice Kirwa dopingli çıktı! 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar maratonda gümüş madalya kazanan Ba ...

Magazin

Caster Semenya 3 bin metre kategorisinde yarışacak

personadminizmir access_time5 gün önce

Caster Semenya’nın koşacağı kategori belli oldu. Güney Afrikalı dünya ve olimpiyat şampiyonu atlet Caster Semenya, gelecek ay Prefontaine Classic̵ ...

Gülkız Tulay yılın son anketinde, 2018 Yılının en başarılı federasyon başkanı seçildi

Gülkız Tulay yılın son anketinde, 2018 Yılının en başarılı federasyon başkanı seçildi

person access_time5 ay önce

Anket katılımcı sayısı: 3362

1553 Oy ile Satranç Federasyonu başkanı Gülkız TULAY, 2018 Yılının en başarılı spor federasyonu başkanı seçilmiş oldu.

1088 Oy alan Sualtı Federasyonu başkanı Şahin ÖZEN ise, oylamada 2. sırada yer almış aldı.

317 Oy ile, Bilardo federasyonu başkanı Ersan ERCAN, 2018 Yılının en başarılı spor federasyonu başkanı sıralamasında 3. sırada yer almış oldu.

***

Gülkız Tulay Kimdir?

1962’de Sivas’ta doğan Gülkız Tulay, üniversite eğitimini işletme ve ekonomi üzerine Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel yöneticilik hayatına, 1984 yılında aile şirketi olan KURT Grup’ta başladı.

Aktif iş hayatına devam ederken, 1998 yılında oğlunun satranca başlamasıyla, Türkiye’nin ilk satranç eğitim kulüplerinden olan Tarsus Zeka Satranç Kulübünü, ardından da Mersin Zeka Satranç Kulübünü kurdu.

Tarsus Zeka Satranç Kulübü, 2002 yılından bu yana Türkiye Satranç Federasyonu en üst liginde mücadelesine başarıyla devam etmekte.

Satranç ile iç içe geçmiş yaşamına 2004-2008 dönemi Türkiye Satranç Federasyonu yönetim kurulu üyeliğini ekleyen Gülkız Tulay, 2008-2012 döneminde de alt yapı ve Milli takımlardan sorumlu asbaşkan olarak yönetim kurulu üyeliğini sürdürmüştür. 5 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul neticesinde ise oy çokluğu ile Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığına seçilen Tulay, aynı zamanda TSF’nin ilk kadın Başkanı olmuştur. Gülkız Tulay, 7 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulu neticesinde ikinci kez TSF Başkanı seçilmiştir.

Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol almıştır. Yaptığı çalışmalarla birçok ödül alan Tulay, 2016 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri’nin en prestijli ödülü olan “Melvin Jones Fellow Dostluk Ödülü”ne” layık görülmüş, ayrıca hayatı ve yaptığı başarılı çalışmalarıyla, iş dünyasının gelişimine katkıda bulunan ve yaptıklarıyla fark yaratan 100 seçkin kadının yer aldığı “Fark Yaratan Kadınlar” kitabında yer almıştır.

Gülkız Tulay, Mahir Tulay ile evli ve iki çocuk sahibidir. Türkiye Yaş Grupları şampiyonlukları bulunan oğlu Berkay ve kızı Seray, Türk Milli takımında yer alarak ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

folder_openEtiketler
content_copyKategoriler

Bu yazıya yorum yapan ilk siz olun