Hızlı Arama Yapın
Magazin

2016 Rio Olimpiyatlarını Gümüş Madalyalı Sporcusu Dopingli Çıktı

personMehmet Güney access_time1 gün önce

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda gümüş kazanan Eunice Kirwa dopingli çıktı! 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar maratonda gümüş madalya kazanan Ba ...

Magazin

Caster Semenya 3 bin metre kategorisinde yarışacak

personadmin izmir access_time1 gün önce

Caster Semenya’nın koşacağı kategori belli oldu. Güney Afrikalı dünya ve olimpiyat şampiyonu atlet Caster Semenya, gelecek ay Prefontaine Classic̵ ...

Magazin

Squash turnuvasında dereceye giren sporculara hediye vibratör

personadministanbul access_time2 gün önce

İspanya’da düzenlenen bir squash turnuvasında dereceye giren kadın sporculara vibratör, ağda kiti ve elektronik ayak törpüsü hediye edildi.  Cin ...

Milli paspasçı…

Avrupa şampiyonu, Dünya 2. ve Olimpiyat 3 milli güreşçi.

Ne güzel ve gurur verici bir başarı grafiği değil mi ?

Mesleği,

Gençlerin sporu öğrenmek, icra etmek spor adına gelecekte belki kabiliyetlerini gösterebilecekleri birer şampiyon olacağı merkezin temizlik görevlisi.

Elbette çalışacak ve emeğinin karşılığını icra edecek kesinlikle, temizlik görevlisi olarak çalışması veya çalışanları yadırgadığımız dan değil yanlışta anlaşılmasın, onlara “spor yaparsanız şartlarınız tutarsa bu ve buna benzeri meslek gruplarında çalışabilirsiniz€ örneği ile rol model mi olunacak.

Sadece örnek, SEYFULLAH KARADENİZ değildir.

O kadar spor kulüpleri var, kamuda aktif sporcu ve antrenörler istihdam edilirken hangi sıfatla çalıştırılmakta bir bilseniz.

Yıllar önce, aktif sporculuk dönemimde, önce bir belediye beton şirketinde daha sonra ise şartları daha iyi olmasından sebep, aynı belediyenin başka bir biriminde kanalizasyon işletmeciliğinde çalışıyor gösterilmiştim. Tabi bu şanslı bir sporcunun başına gelen olay olarak görebilirsiniz ki; hala bir çok sporcumuz benzer sıfatlarla konumlandırılmaktadır, bu durum aranıp da bulunamayacak fırsatlardandır! "açıkta kalan o kadar çok sporcu var ki "…
Gerçi elden bir şey gelmemekte, çok köklü bir sorun bu spor politikasının revize edilmesi gerektiren bir konu.

Geçenlerde kaleme almıştım, sporun istihdamını sorununu.

Çalış çabala yaptığın asıl mesleğin ile ilgili bir vasfın yok.

Bizim spor geleceğimiz budur.

Sağ olsunlar devlet büyüklerimiz tarafından 2008 yılında, devlet sporcusu, şampiyon ve milli sporculara yönelik çıkartılan kanun spora ve sporcuya büyük fayda sağladı.

Fakat maalesef bu yeterli gelmemektedir.

Bu kapsamdan faydalanan sporcu sayısı başarıya endeksli olmasından yeterli istihdamı sağlayamamaktadır .

İsmi şimdilik medyanın dikkatini çeken Seyfullah Karadeniz şanslıdır! Senin le gurur duydum, gocunmadan anlının teriyle ekmek parasının peşinde engelleri aşmış bir şampiyonsun.

Peki ya diğerleri?

Asıl mevzu onu bu kadar aktif ve başarılı olan ve olacak sporcuların daha uygun bir konumda olması gereken konumda istihdam edilememesidir.

Kimse laf salatası yapmasın, durum bu.

Eskiler derlerdi ya “paşa paşa€

Müdür, Müdür sen neyin peşindesin .

Bu olanları sen gözden kaçırırsan, topluma mal oluş bu ve benzeri sporcuları aksi durumda başka örnekleri nasıl izah ederiz?

Sizin sorumluluğunuzda ki görev tanımınız, topluma mal olan bu gençlerimizi örnek olarak gösterileceği yere yerlerde sürürcesine bir çaba içindesiniz ?

Kendi ilindeki konu alanındaki şampiyon sporcusuna bu denli yaklaşım sergileyen bir kurum yöneticisi geleceğe nasıl ışık tutabilir?

Ülke sporuna ve gençlere ne gibi alternatif fayda sağlayabilir?

Empati yapmak lazım.

Allah aşkına.

Gerekli merciler eminim bu ve buna benzer sorumsuzluğu ibret-i alem için gereğini yapacaktır.

Kendilerine Rabbimden rahmet dilerim. Önce Sinan ޞamil Sam sonra geçen yıl Naim Süleymanoğlu’nu ebediyete uğurladık.

Hastalık sürecinde Naim Süleymanoğlu’nun çok sitemkar ifadeleri vardı.

“kimseden yardım istemiyorum ölürsem ölürüm€

Sağ olsunlar liderlik örneğiyle sn. Cumhurbaşkanımız sporcusuna sanatçısına sahip çıktığı gibi o süreçte de yalnız bırakmadı. kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Devlet büyüklerimizin verdiği mesajlar çok önemlidir, bu mesajlar örnek alınmalıdır.

Daha güzel konulardan bahsetmeyi çok isterdim fakat, örneklerde ki gibi keyfiyet unsuru kişilerin sorumsuzlukları böylesine milli değerlerimizi milli paspasçı olarak köreltmektedir!

Bu benzeri ülke değerlerimize sahip çıkalım.

Temennim emeğe saygıyı elden düşürmemek.

Yoksa elden gittikten sonrada bulmak çok zor.

Bu yazıya yorum yapan ilk siz olun