Hızlı Arama Yapın
Arşiv

Naim Süleymanoğlu’nun kayıp madalyası Twitter’da bulundu!

personadmin ankara access_time3 ay önce

Merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun madalyalarının kaybolması ile ilgili kızları suç duyusunda bulunarak madalyaların bulunmasını istemişti.  ...

Arşiv

Dominic Thiem, Roger Federer’e

personadminizmir access_time3 ay önce

Londra’da düzenlenen ATP Finalleri Bjorn Borg Grubu’nda Avusturyalı Thiem, İsviçreli Federer’i 2-0 mağlup etti. Profesyonel Tenisç ...

Gündem

Tutya Yılmaz sporu bıraktı

personadministanbul access_time4 ay önce

Türk spor tarihine adını yazdırmış isimlerden biri olan cimnastikçi Tutya Yılmaz, 20 yaşında kariyerini sona erdirdiğini açıkladı. Türkkiye cimnastiği ...

Mehmet Güney
GSGM İmparatorluğunun Çöküşü / Kuklacının İpleri Kitaplarının Yazarı

Şaibe iddianın kendisi!

“Şaibeli olduğu konuşulan personel bordroları!” 

Okuyanlar hatırlayacaktır, sonucu bekleyeceğiz diyerek yazımı sonlandırmıştım…

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü… Bağlı bulunan ilçeleri, sorumluluk alanlarını da hesaba kattığımızda hakikaten kontrolü oldukça zorlu bir kurumsal yapı çıkıyor karşımıza..!

Çoğu zaman bazı konuların sağlamasını yapmak ve gerçekleri görebilmek adına iddialara yer vermek zorunda kalabiliyorsunuz!

Evet ortada çeşitli iddialar vardı, bu iddialara köşemde yer verdim ve araştırdığımda gördüm ki; bu iddiaların çoğu çamur at izi kalsın türünden iddialarmış.

***

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevi esnasında tanıdığım, il eski müdürü Cemil Boz’un bazı konularda zan altında bırakılmak istenmesinin sebeplerini de öğrenmiş oldum.

Maalesef bazı zamanlarda, özellikle görev devirleri sonrası, değişime ayak uydurma sendromu ister istemez hata yaptırabildiği gibi, görev yeri değişiklikleri de dahil bir çok konuda sıkıntılar yaşanabilmekte.

Aidiyet duygusu, buranın sahibi benim duygusuna dönüştüğünde başlayan kabullenme zorluğu özel sektörde de, kamu kurumlarında da bulunmakta!

Öküz altındaki buzağılara bakma taleplerini de kırmayarak, mesleğim gereği iddialara yer verdim ve haftalar süren araştırmam sonucunda gördüm ki; dağ fare doğurmuş!

İl eski müdürü Cemil Boz, görevde bulunduğu süre içerisinde görevini başarıyla ifa etmiş bir isimdir.

Yaşanan bazı olumsuzlukları, vurdum duymazlığın getirdiği sıkıntıları kendisine fatura etmeye ya da ettirmeye çalışmak bana göre yanlış ve yersiz bir tutumdur.

***

Sevgili okurlar, her gün belki onlarca şikayet ve iddia dinliyor, varsa belgeleri inceliyor, çoğu zaman bu şikâyet ve iddialara köşemde yer veriyorum ama bu, köşemde yer verdiğim konuların kapandığı anlamına da gelmiyor!

Araştırmaya devam ediyor, karşı belge bulup bulamayacağıma da bakıyorum…

***

Şaibeli olduğu konuşulan personel bordroları!

İddiaların asılsız ve yersiz bir suçlamadan ibaret olduğu, bazı belgelerin muhasebe kayıtlarında bulunan imzalı belgelerle uyuşmadığı, iddia ve şikâyet sahibinin bilet satış vs konularda soruşturma geçirdiği duyumu mu da sizinle paylaşmış olayım.

“Buradan da bir kez daha anlaşılsın ki; iddiaların doğruluğunu araştırmadan bırakmam!”

***

Şaibe iddianın kendisi!

Boş atıp, dolu tutmaya çalışmanın yeni yöntemi..!

***

Ps: Bir sonraki köşe yazımda oldukça ses getirecek bir konuya yer vereceğim. Şimdilik bu kadar..!

Kalın sağlıcakla

KUKLACININ İPLERİ!

Print Friendly, PDF & Email

Bu yazıya yorum yapan ilk siz olun