Hızlı Arama Yapın
Arşiv

Naim Süleymanoğlu’nun kayıp madalyası Twitter’da bulundu!

personadmin ankara access_time2 ay önce

Merhum milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun madalyalarının kaybolması ile ilgili kızları suç duyusunda bulunarak madalyaların bulunmasını istemişti.  ...

Arşiv

Dominic Thiem, Roger Federer’e

personadminizmir access_time2 ay önce

Londra’da düzenlenen ATP Finalleri Bjorn Borg Grubu’nda Avusturyalı Thiem, İsviçreli Federer’i 2-0 mağlup etti. Profesyonel Tenisç ...

Gündem

Tutya Yılmaz sporu bıraktı

personadministanbul access_time3 ay önce

Türk spor tarihine adını yazdırmış isimlerden biri olan cimnastikçi Tutya Yılmaz, 20 yaşında kariyerini sona erdirdiğini açıkladı. Türkkiye cimnastiği ...

Ümran Özen ile Nefes Üzerine Röportaj

Ümran Özen ile Nefes Üzerine Röportaj

person access_time7 ay önce

Yıllardır konuşulan doğru nefes alıp verebiliyor muyuz tartışmaları ve konu üzerinde bilim insanlarının açıklamaları, ortaya atılan tezler sonrası, akıllarda ki; acabalar’a bu söyleşi ile ayrı bir bakış açısı getirebileceğimizi umuyoruz.

Ümran Özen İle Nefes Üzerine Söyleşi

Nefes alma kalitemiz yaşam kalitemizdir!

Yıllardır konuşulan doğru nefes alıp verebiliyor muyuz tartışmaları ve konu üzerinde bilim insanlarının açıklamaları, ortaya atılan tezler sonrası, akıllarda ki; acabalar’a bu söyleşi ile ayrı bir bakış açısı getirebileceğimizi umuyoruz.

Ümran Özen Söyleşi

Öncelikle, ” Nefes ” ve teknikleri konusunda yaptığımız söyleşiye başlamadan Ümran Özen’i tanıyalım…

1983 Ankara doğumluyum. Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun oldum.

NLP, Astroloji, Bioenerji, Nefes Çalışmalarıyla tanıştım. İlgi alanıma giren kişisel gelişim tabanlı birçok farklı eğitime katıldım.

Milli Eğitim Bakanlığı İşaret Dili Öğreticiliği ve Tercümanlığı Eğitimi aldıktan sonra çeşitli kurumlarda İşaret Dili Eğitmenliği yaptım.

Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatlarında Tercüman olarak görev aldım.

Bunların arasında en çok ilgimi çeken nefes oldu!

Ümran Özen

Çünkü hayat nefesle başlıyor ve nefesle bitiyor!

Hayatın başlangıcı ile bitişi arasındaki süreçte nefesimizi ne kadar iyi kullanırsak ve değerlendirirsek hayatımız o şekilde yönleniyor!

Bioenerji ve manyetik şifa çalışmalarına yönelerek enerji aktarımı konusunda uzmanlaştım.

Sonrasında Mustafa Kartal Nefes Okulu Eğitimlerine katılarak Nefes Eğitimlerini tamamladım ve Nefes Okulu Eğitmenlerinden biri oldum.

Holoterapi Koçluğu ve Çocuk Nefes Koçluğu aldım. Kurumlara ve kişilere özel nefes eğitmenliği, nefes terapistiliği, bioenerji ve kişisel gelişim
danışmanlığını yapmaktayım.

Doğru nefes almak

KİŞİNİN KENDİSİNE YAPABİLECEĞİ EN BÜYÜK İYİLİK DOĞRU NEFES ALMAYI ÖĞRENMEKTİR.

NEFES KALİTEMİZİ DÜZENLEYEREK DAHA SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAYABİLİRİZ.

DOĞRU NEFES NEDİR?

Doğru Nefes Almanın 4 Ana Prensibi vardır:

Burundan alıp burundan vermek,
Tam kapasite nefes almak,
Dakikadaki nefes alma sayısını azaltmak,
Nefes alışlarımızın sessiz olması.

NEFES UYGULAMALARI HAYATIMIZ NASIL ETKİLERİ?

Nefes teknikleri kullanımı yaşamın kaliteli, sağlıklı, huzurlu olmasını belirleyen en önemli faktördür. Nefes Uygulamaları duygu ve düşüncelerin kontrolü için bilinen en etkili yöntemdir.

Nefes teknikleri kullanarak konsantrasyon, odaklanma, kaliteli bir yaşam, stresle baş edebilme, beden-zihin-ruh sağlığının gelişimi ve öğrenme başarısı yönünde katkı sağlar. Ayrıca, unutkanlık, dikkat dağınıklığı, heyecan, isteksizlik, bağımlılık, hedef koyamamak, özgüven, öz saygı eksikliği, ilişki problemleri, zayıflama, kendiyle barışık olamama, aile içi sorunlar gibi olumsuz durumları ortadan kaldırılabilir.

“KİŞİNİN KENDİSİNE YAPABİLECEĞİ EN BÜYÜK İYİLİK DOĞRU NEFES ALMAYI ÖĞRENMEKTİR. NEFES KALİTEMİZİ DÜZENLEYEREK DAHA SAĞLIKLI VE UZUN YAŞAYABİLİRİZ.”

Ümran Özen Nefes

NEFES UYGULAMALARININ HAYATIMIZA ETKİSİ

Doğru nefes almak, Nefes teknikleri kullanımı, Nefes farkındalığı ve Bilinçaltı çalışmaları yukarı da sözü edilen tüm olumlu duyguları ortaya çıkarırken, olumsuz duygulardan da arınma sağlar.

Bu yüzden herkesin nefesle çalışarak, kişisel farkındalıklarını daha yüksek seviyelere çıkarmaları gerekir.

NEFESİN GENÇLER VE ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ NELERDİR?

Ders çalışırken dikkatini toplayamayan ve konuya odaklanamayan çocuklar ve gençler, nefes tutma çalışmaları yaptıklarında, bu konuda çözüme ulaşabilirler.

Nefes tutmak çok yüksek bir farkındalık çalışmasıdır. ‘Sınavı başaramayacağım, anlayamıyorum zaman çok az yapamam’ vs. gibi düşüncelerin değişmesi gereklidir. 

Bilinçdışı, bilincinize verdiğiniz her teklini gerçek yapar. Düşünceyi nefes farkındalığı ile değiştirmek mümkündür.

Çocukların ve gençlerin kendilerine bir yaşam boyu kılavuzluk edecek, farkındalık yaratmalarına katkıda bulunacak nefes tekniklerini öğrenmeleri
kendi hayat başarıları açısından çok önemlidir.

NEFES ÇALIŞMALARI ZAYIFLATIR MI?

Kilo almanın temel nedenlerinden bir tanesi strestir. Doğru nefes alarak ve Nefes Tekniklerini kullanarak, Stresi ortadan kaldırmak, Vücuttaki yağların yakımını sağlamak, Metabolizmayı hızlandırmak, İştahı kesmek ve enerjiyi yükseltmek mümkündür.

Gün içerisinde yapacağınız birkaç Nefes Tekniğiyle karnınızda, belinizde, basen bölgenizde oluşan yağlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Söyleşi: Mehmet Güney

Instagram da takip edin!

E-Dergi Formatında okuyun!

Print Friendly, PDF & Email

folder_openEtiketler
content_copyKategoriler

Bu yazıya yorum yapan ilk siz olun